O weblogu

Jsem rád, že jste zavítali právě na tento blog. Úvodním slovem bych chtěl vysvětlit, proč tento blog vzniká a co od něj můžete očekávat.

Prvním důvodem je rozšířit nabídku informačních zdrojů

Přestože na většinu otázek už někdo odpověděl, ne vždy mne google nasměruje tam, kam potřebuji a ne vždy lze najít všechny odpovědi v manuálech, které se Vám možná nechtějí číst.

Druhým důvodem je prezentovat vlastní řešení

Kolik programátorů, tolik způsobů jak řešit některé problémy při programování. Na tomto blogu se budu snažit prezentovat vlastní myšlenky jak přistupovat k méně či více obvyklým úkolům. Budu rád, pokud přidáte svůj názor na dané řešení, kritiku, či vlastní postupy.

Co od tohoto blogu očekávat?

Tento blog si neklade žádné velké ambice. První články budou asi pro většinu čtenářů hodně triviální, jedná se převážně o věci více než 4 roky staré avšak stále platné. Každý s programováním někdy začínal a tak snad budou pro Vás, kdo jste v začátcích, tyto informace užitečné. Jak napovídá název webu: web frequently asked questions, jde o problémy, které mě provázely při tvorbě webu a hledal jsem na ně odpověď.

Určitě nechci zůstat jen u triviálních problémů, ale objeví se něco z javascriptu, javascript frameworků, B2B apod., php frameworky pravděpodobně vynechám nejsem příliš velký fanda, zastávám principy, které frameworky sledují, ale ne jednotlivá řešení.

Pokud máte nějaké náměty, nápady nebo chuť se podílet na tomto weblogu pište na info@webfaq.cz. Nemůžu slíbit pravidelnost nových článků ani častost. Budu je doplňovat ve volném čase a toho moc není!