Google BAN! Aneb jak nebezpečný je všemocný monopol!

Dostali jsme GOOGLE BAN, kdo ví proč, ale už se na google nezobrazujeme, aneb jak z první příčky do ztracena.


Na jednom projektu jsme bez varování spadli z první příčky do ztracena, asi jsme někomu vadili. Nechci brečet nad rozlitým mlékem, ale chci upozornit na to, jak nebezpečné je být závislý na nerovnoceném partnerovi. Každý obchodní vztah, by měl být vyrovnaný, jinak se jednoho dne může stát, že nás partner odstřihne a nebude se o tom bavit.

Dobrým příkladem je ERP nebo jiný firemní informační systém. Ze stejného důvodu, bych nikdy nedoporučil jako základ podnikání open source, samozřejmě záleží na poměru rizika a ušetřených nákladech, stejně tak na důležitosti služby, kterou nám open source poskytuje. Například čistě internetový obchod založený na open source může být dost značný problém, pokud to není pro majitele jen koníček. Na jedné straně služba, která mne nepotřebuje a může kdykoli odstřihnout a na druhé straně služba, která nemá žádné závazky vůči mne a její motivy mohou být nejisté.

Nejsem si vědom, že bychom porušili nějaká pravidla GOOGLE a přesto už nějakou dobu nejsme ve vyhledávání a není šance zjistit proč. Dopady jsou tragické, návštěvnost klesla o 40% a s obraty je to ještě horší. Pochopitelně GOOGLE je moloch, který se nemusí bavit s každým a nemusí vysvětlovat své důvody. Přesto, že od nás dostává měsíčně nemalé peníze, nemá zájem vysvětlovat nebo upozornit na důvod takového kroku.

Dokud to někdo nepozná na vlastní kůži, nepochopí jak může být takový moloch mocný. Také si pamatujete doby, kdy každá druhá internetová diskuse byla plná příspěvků se spojením a odkazem Radovan Kaluža? Nebo tisíce stránek vzájemně na sebe odkazujících s generovaným obsahem a obvykle vysvětlujícím jedno slovo, které měli společné ten hlavní odkaz Miton? A takhle bychom mohli pokračovat ještě dlouho, to si pak člověk říká na co být poctivý, ale proč poctivý, proč nevyužít šance?