Haléřové aukce, podvod nebo si to ještě někdo nevyzkoušel?

Nemohl jsem si nevšimnout obrovský boom haléřových aukcí jako je Bonus.cz. Přihodíte 10 haléřů a možná obdržíte LCD TV v ceně desítek tisíc. Máte někdo zkušenost?


Jako programátor si platím odběr různých poptávkových kanálů, proto mne udivilo, že ihned po poptávce na zavedení IS Spisové služby je nejčastější poptávka po vytvoření haléřové aukce.

O to více zvláštní je, že poptávajícím je obvykle malý živnostník, s malým krámkem kdesi v Horní/Dolní. S podivem mne ze začátku bavilo zkoumat profil takového člověka. Většinou se meta jeho computer/internet skills dá odhadnout na certifikát úspěšného účastníka školení jak na Word a Excel už za 21 dní. Další zajímavost je, že často tito lidé nejsou ani plátci DPH (tato povinnost nastává překročením obratu 1 milion)!

Chvíli jsem pár takových aukcí sledoval, a musím smeknout před uživateli pat_a_mat a butzi. Pánové jste borci! Podle mne se tím živí, jsou to asi nejčastější dražitelé co jsem tak sledoval. Nebo že by je vedla železná ruka programátorova skriptu?

Ale když porovnám ceny za které byly vydraženy jednotlivé věci, tak např. telefon za cca 10 000,- byl vydražen za částku kolem 280,-, což znamená výnos 22 400,- pro dražebníka.

Kolik už ušetřil výherce zvažte sami. Tyto aukce fungují přihazováním interních peněz dražby (bonů), jeden bon stojí obvykle kolem 8Kč, příhozem jednoho bonu zvýšíte cenu aukce o 10 haléřů. Podle provozovatele se podmínky mění.

Co myslíte, fungují tyhle aukce? Máte někdo zkušenost? Už jste někdo něco vyhrál? Myslíte, že tady může být nasazen nějaký robot? Je to důvěryhodné?

Není náhodou hazard striktně povolován pouze Ministerstvem financí?

Odkazy pro zajímavost

http://www.aukcezahajena.cz/2009/08/25/zajimavy-pohled-na-podvodne-aukce-bonus-cz/

http://webdev.blog.lupa.cz/2009/10/07/bonuscz-tak-trosku-levarna-krat-deset/

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/iphone-za-par-stovek-podvod-nebo-prilezitost_143520.html

a víte co přečtěte si je všechny

http://www.google.cz/search?q=bonus.cz+podvod

Zvolení klíčových slov bonus.cz a podvod bylo zcela náhodné, haléřová aukce nebyla nalezena a nejznámější i v televizi propagovanou službou je bonus.cz, a podvod? No o dobré zkušenosti lidé nepíšou :)