Jak u sebe mít vždy Total Commander se všemi přístupy na FTP a dalším nastavením?

Jestli se jako já často pohybujete od jednoho počítače ke druhému a potřebujete mít po ruce možnost připojit se na různé FTP nebo jen chcete mít vždy u sebe nastavení Total Commanderu na které jste zvyklí, je tento článek určen Vám.


Často se pohybuji mezi notebookem a osobním počítačem na kterém vyvíjím aplikace. Ať už jsem na služební cestě, nebo předvádím na notebooku zakázku, potřebuji mít aktuální data, aktuální mysql databázi, aktuální zdrojový kód, spuštěný apache a hlavně přístupy na různé ftp servery, kterých není málo.

Poslední věc řeším instalací Total Commanderu na USB disk, který mohu snadno odpojit a vzít kamkoli sebou, na něm jsou uložené všechny nastavení ftp serverů apod.

Existuje totiž taková utilita, která umožní přenést a spouštět Total Commander např. přímo z USB flashdisku, jmenuje se tc2usb tool a je přímo od tvůrců Total Commanderu.

Stačí tuto utilitu spustit z kořenového adresáře instalace Total Commanderu, pak vybereme místo, kam se nainstaluje nový spouštěcí soubor starttc.exe, např. kořenový adresář flashdisku a vybereme všechny konfigurační soubory na počítači, odkud se dosud Total Commander spouštěl a cestu ke všem pluginum.

To je vše, teď už stačí jen zástupci na ploše nastavit umístění spouštěcího souboru na starttc.exe na flashdisku a každé další nastavení nebo přidání místa na FTP se už bude ukládat do nové verze.