TRADEMARK PUBLISHER GMBH

/clanek/2008-08/60-TRADEMARK-PUBLISHER-GMBH.jpg

Registrace ochranné známky? Předražený bezcenný zápis do neznámého katalogu? Podvod? Pokus o vylákání peněz?


Nedávno mi poštou přišel příkaz k úhradě na cca 13 000 Kč. Nic jsem neobjednal a nic jsem neočekával.

V příloze přikládám obsah obálky, který na první pohled navodil dojem úředního dokumentu. V panice, že jsem promeškal nějakou platbu, jsem zbystřel a začal zkoumat dokument. Nejdříve jsem se domníval, že jde o nějaký poplatek za registraci mezinárodně platné ochranné známky, jako vlastník ochranné známky si nejsem vědom, že bych ještě něco měl platit a že by mi vznikali nějaké další povinnosti.

Začal jsem zkoumat odesílatele a nalezl jsem dle mého nenavštěvovaný podřadný katalog ochranných známek. Nenavštěvovaný, ale myslím, že to není důležité, tady snad o návštěvnost nebo reklamu snad v tomhle případě ani nejde, protože ochranná známka není doplněna žádným komentářem, prostě ničím co by prospělo jejímu vlastníkovi nebo mu vytvářelo image, či reklamu.

Pokusil jsem se kontaktovat provozovatele tohoto katalogu a doufal jsem, že se dozvím proč mi něco takového posílá. Avšak bez úspěchu, na jakýkoli způsob komunikace neodpovídá. Zajímavé služby, které nabízí za 13 000 Kč. A ještě zajímavější styl jakým byly nabídnuty.

Celé mi to přišlo jako pokus o podvodné vylákání peněz.

Pokud máte někdo zkušenost nebo máte tušení k čemu, by bylo dobré vyhodit peníze za něco takového, tak sem s tím.